ŚWIĘTO  NASZEGO PATRONA"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."
/Eleanor Roosevelt/

W czwartek 14 maja 2015 r. cała szkolna społeczność wraz z rodzicami uczniów i zaproszonymi gośćmi świętowała imieniny siostry Zofii Moroz - Patrona naszej szkoły.

Jednym z jej marzeń był wszechstronny fizyczny rozwój niepełnosprawnych uczniów, w myśl słów Marii Grzegorzewskiej: „Nie ma kaleki – jest człowiek.”

Dla nich wybudowała salę gimnastyczną, kryty basen, boisko, by mogli - uprawiając różne dyscypliny sportowe - pokonywać bariery własnej niepełnosprawności, doznawać radości z aktywności sportowej i w ramach Olimpiad Specjalnych odnosić sukcesy na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Dokonania siostry Zofii Moroz w tej dziedzinie przedstawił zebranym nauczyciel  Jan Chabraszewski w bogatej w archiwalne zdjęcia prezentacji (tutaj ją można zobaczyć!). Podkreślił, że nasza szkoła nadal tę ideę kontynuuje i rozwija, o czym świadczą obecne sukcesy sportowe naszych uczniów.

Miło się wszystkim świętowało przy pysznym cieście upieczonym specjalnie na tę uroczystość przez pracowników szkoły.

Na koniec wszyscy - rodzice i uczniowie - mogli sprawdzić swoją kondycję sportową w ciekawych konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli: Wiesława Bielę i Leszka   Kosydora.

W tej miłej, świątecznej i rodzinnej atmosferze wszyscy doskonale się bawili.